În anul școlar 2021-2022, Alternativa Step by Step este aplicată în  95 de localități, în 530 de grupe  și în 770 de clase primare și gimnaziale

În întreaga țară, Alternativa educațională Step by Step este prezentă în 251 de unități de învățământ public și în 3 unități de învățământ privat, potrivit datelor Centrului Step by Step. 

Centrul pentru Educație și Dezvoltare Profesională Step by Step operează două centre private de excelență în educație – o grădinița (Bambi) și o școală gimnazială (Step by Step). Tot ce se inovează în cele două centre merge mai departe în sistem prin programele noastre de dezvoltare profesionala continuă, la care participă toți profesioniștii alternativei, în fiecare an. 

Grădinițe cu grupe Step by Step

(inclusiv structuri în subordinea altor unități școlare)

GRĂDINIŢA NR. 52, Sector 1

GRĂDINIŢA NR. 252, Sector 1

GRĂDINIŢA „BAMBI”, Sector 3

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 55, Sector 3

GRĂDINIŢA NR. 209, Sector 6

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT STEP BY STEP NR. 12 ALBA IULIA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 / GRĂDINIŢA CU PROGRAM  NORMAL NR. 5 CUGIR

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” / GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL VOINICEL CUGIR

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „ELEFĂNŢELUL ALFA” ARAD

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.14 ARAD

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT  „O LUME MINUNATĂ” CURTEA DE ARGEŞ

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ARIPI DESCHISE” PITEȘTI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ARMONIA” PITEȘTI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CASTELUL FERMECAT” PITEȘTI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CĂSUȚA POVEȘTILOR” PITEȘTI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „DUMBRAVA MINUNATĂ” PITEȘTI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5 PITEŞTI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLȚ” PITEȘTI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „LUMINIȘUL PĂDURII” PITEȘTI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „PRIMII PAȘI” PITEȘTI

 GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „LUMEA COPIILOR” TOPOLOVENI

COLEGIUL NAŢIONAL DE ARTĂ „GEORGE APOSTU” / GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 12 BACĂU

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE CĂLINESCU” ONEŞTI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 25 ORADEA

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.12 BISTRIȚA

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CĂSUȚA CU POVEȘTI” BISTRIȚA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 19 BOTOŞANI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 22 BOTOŞANI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 23 BOTOŞANI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IOAN CUZA” DOROHOI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 / GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR. 61 BRĂILA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 7 BRĂILA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 / GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 30 BRĂILA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 8 / GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 44 BRĂILA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 11 BRĂILA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 37 BRĂILA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 39 BRĂILA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM SĂPTĂMÂNAL NR. 49 / GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NR. 19 BRĂILA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”ECATERINA TEODOROIU” / GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 33 BRĂILA

 

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „CEI SAPTE PITICI” BUZĂU

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 4 BUZĂU

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 BUZĂU

.

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „STEP BY STEP” CĂLĂRAŞI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „DUMBRAVA MINUNATĂ“ REŞIŢA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOAREA SOARELUI“ REŞIŢA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „PALATUL FERMECAT“ REŞIŢA

COLEGIUL NAŢIONAL PEDAGOGIC ’CONSTANTIN BRĂTESCU’ CONSTANŢA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ’AMICII’ CONSTANŢA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ’LUMEA COPIILOR’ CONSTANŢA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DUMITRU GAVRILESCU” GÂRLICIU

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ’TIC-PITIC’ HÂRŞOVA

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 COVASNA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU” / GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „PRICHINDEL” ÎNTORSURA BUZĂULUI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CSIPIKE” SFÂNTU GHEORGHE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „HÓFEHÉRKE” SFÂNTU GHEORGHE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MANÓCSKA” TÂRGU SECUIESC

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CSIPKERÓZSIKA” TÂRGU SECUIESC

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3 TÂRGU SECUIESC

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”DUMBRAVA MINUNATĂ” FIENI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ”INOCENŢA” GĂEȘTI

GRĂDINIȚA ”PRICHINDEL” / GRĂDINIŢA „MICUL PRINŢ” PUCIOASA

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”ALEXANDRINA SIMIONESCU GHICA” TÂRGOVIȘTE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 TÂRGOVIȘTE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 TÂRGOVIȘTE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 TÂRGOVIȘTE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 TÂRGOVIȘTE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.14 TÂRGOVIȘTE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.15 TÂRGOVIȘTE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.16 TÂRGOVIȘTE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”RAZA DE SOARE” TÂRGOVIȘTE

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „CURCUBEUL COPILĂRIEI” CRAIOVA

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MOTANUL ÎNCĂLȚAT” GALAȚI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „STEP BY STEP”GALAŢI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 MOTRU

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 TÂRGU-JIU

LICEUL TEORETIC „ORBÁN BALÁZS” / GRĂDINIŢA MESEVÁR CRISTURU SECUIESC

ŞCOALA GIMNAZIALĂ VASKERTES / GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CSILLAGSZEM” GHEORGHENI

GRĂDINIŢA „ARANYALMA” MIERCUREA-CIUC

GRĂDINIŢA „NAPOCSKA” MIERCUREA-CIUC

GRĂDINIŢA „KIS HERCEG” / GRĂDINIŢA „CIMBORA” MIERCUREA-CIUC

GRĂDINIȚA „CSILLAGVÁR” ODORHEIU SECUIESC

GRĂDINIȚA „ESZTERLÁNC” ODORHEIU SECUIESC

GRĂDINIȚA „KIPI-KOPI” ODORHEIU SECUIESC

COLEGIUL REFORMAT „BACZKAMADARASI KIS GERGELY” / GRĂDINIŢA „NAPSUGÁR” ODORHEIU SECUIESC

COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC „REGINA MARIA” DEVA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3 / GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT + NORMAL NR 1 PETROŞANI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3 / GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ŞI PRELUNGIT NR. 2 PETROȘANI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „JUNIOR” SLOBOZIA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT PITICOT SLOBOZIA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „RAZĂ DE SOARE” URZICENI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3 IAȘI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,CARMEN SYLVA” / GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 IAȘI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „ION CREANGA” BAIA MARE

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „MIHAI EMINESCU” BAIA MARE

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLT” BAIA MARE

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.34 BAIA MARE

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „OTILIA CAZIMIR” BAIA MARE

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 27 BAIA MARE

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 28 BAIA MARE

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT STEP BY STEP BAIA MARE

COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC „REGELE FERDINAND” SIGHETU MARMAŢIEI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 7 SIGHETU MARMAŢIEI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN NEGREANU” / GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 19 DROBETA TURNU SEVERIN

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „DIMITRIE GRECESCU” / GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 DROBETA TURNU SEVERIN

COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET” PIATRA-NEAMȚ

LICEUL ”VASILE CONTA” / GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 TÂRGU NEAMȚ

GRĂDINIȚA STEP BY STEP CU PROGRAM PRELUNGIT „DUMBRAVA MINUNATĂ”, PLOIEȘTI

GRĂDINIȚA STEP BY STEP CU PROGRAM PRELUNGIT ȘI PROGRAM NORMAL „LICURICI”, PLOIEȘTI

GRĂDINIȚA STEP BY STEP CU PROGRAM PRELUNGIT ȘI PROGRAM NORMAL „RAZA DE SOARE”, PLOIEȘTI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „SCUFIȚA ROȘIE”, PLOIEȘTI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ, COMUNA VĂRBILĂU / GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL STEP BY STEP „CĂSUȚA FERMECATĂ” POIANA VĂRBILĂU

COLEGIUL „MIHAIL CANTACUZINO” / GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLȚ” SINAIA

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „DRAGA MEA” SATU MARE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5 SATU MARE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6 SATU MARE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CASTELUL FERMECAT” SATU MARE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 11 SATU MARE

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 33 SATU MARE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂCĂLAZ / GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT COM. SĂCĂLAZ

ŞCOALA GIMNAZIALĂ CRIŞAN

ȘCOALA GIMNAZIALĂ BEIDAUD / ȘCOALA GIMNAZIALĂ SARIGHIOL DE DEAL

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3 TULCEA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA DOAMNA” TULCEA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA NUCARILOR

ŞCOALA GIMNAZIALĂ SAT BODEŞTI / GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT SAT BODEŞTI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE BĂLCESCU” / GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL NICOLAE BĂLCESCU, DRĂGĂŞANI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 13 / GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT OSTROVENI 3, RÂMNICU VÂLCEA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT TRAIAN, RÂMNICU VÂLCEA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.17 FOCŞANI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.23 FOCŞANI

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 ODOBEŞTI

Școli cu clase de învățământ primar Step by Step

(inclusiv structuri în subordinea altor unități școlare)

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5, Sector 1

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 55, Sector 3

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 189, Sector 4

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IONEL TEODOREANU”, Sector 4

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „STEP BY STEP”, Sector 4

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA MARIA”, Sector 6

 

COLEGIUL TEHNIC „APULUM” ALBA IULIA
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU DOMŞA” ALBA IULIA

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE GOLDIŞ” ALBA IULIA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „TOMA COCISIU” BLAJ

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 CUGIR

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SINGIDAVA” CUGIR

LICEUL TEHNOLOGIC ŞEBEŞ / ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SILVIU CĂRPINIŞIANU” SEBEŞ

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ARON COTRUŞ” ARAD

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „CAIUS IACOB” ARAD

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IOSIF MOLDOVAN” ARAD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NANU MUSCEL” CÂMPULUNG

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „THEODOR AMAN” CÂMPULUNG

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I.L. CARAGIALE” PITEȘTI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE BĂLCESCU” / ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 PITEȘTI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU CEL BUN” BACĂU

COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU ROMAN” ALEȘD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE POPOVICIU” BEIUȘ

LICEUL TEORETIC „HORVATH JANOS” MARGHITA

COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” ORADEA

LICEUL GRECO-CATOLIC „IULIU MANIU” ORADEA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SZACSVAY IMRE” ORADEA

LICEUL TEORETIC „PETOFI SANDOR” SĂCUENI

LICEUL TEORETIC „NICOLAE JIGA” TINCA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ZELK ZOLTAN” VALEA LUI MIHAI

COLEGIUL NAȚIONAL „ANDREI MUREȘANU” BISTRIȚA

COLEGIUL NAȚIONAL „LIVIU REBREANU” BISTRIȚA

LICEUL CREȘTIN „LOGOS” BISTRIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” BISTRIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” BISTRIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BISTRIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 BISTRIȚA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE” BISTRIȚA

LICEUL PEDAGOGIC „NICOLAE IORGA” BOTOŞANI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE ANTIPA” BOTOŞANI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 BOTOŞANI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR 12 BOTOŞANI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IOAN CUZA” DOROHOI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL KOGALNICEANU” DOROHOI

LICEUL TEHNOLOGIC „ŞTEFAN CEL MARE ŞI SFÂNT” VORONA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ TĂRLUNGENI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ZIZIN

COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC „SPIRU HARET” BUZĂU

LICEUL TEORETIC „NICOLAE IORGA” NEHOIU

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE EMIL PALADE” BUZĂU

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SFÂNTUL APOSTOL ANDREI ” BUZĂU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICU CONSTANTINESCU” BUZĂU

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11 BUZĂU

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE VERNESCU”  RÂMNICU SĂRAT

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE CRISTOFOREANU” RÂMNICU SĂRAT

COLEGIUL NAŢIONAL „MIRCEA ELIADE“ REŞIŢA

COLEGIUL NAŢIONAL „TRAIAN LALESCU“ REŞIŢA

LICEUL TEHNOLOGIC „CLISURA DUNĂRII” MOLDOVA NOUĂ

LICEUL TEORETIC „BATHORY ISTVAN” CLUJ-NAPOCA

LICEUL TEORETIC „EUGEN PORA” CLUJ-NAPOCA

LICEUL TEORETIC „KEMÉNY ZSIGMOND” GHERLA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 GHERLA

COLEGIUL NAŢIONAL PEDAGOGIC ’CONSTANTIN BRĂTESCU’ CONSTANŢA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 22 ’I.C.BRĂTIANU’ CONSTANŢA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ’LUCIAN GRIGORESCU’ MEDGIDIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU” ÎNTORSURA BUZĂULUI

COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI VITEAZUL” SFÂNTU GHEORGHE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VÁRADI JÓZSEF” SFÂNTU GHEORGHE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MOLNÁR JÓZSIÁS” TÂRGU SECUIESC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DIACONU CORESI” FIENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”RADU CEL MARE” GĂEȘTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” PUCIOASA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 ”ELENA DONICI CANTACUZINO” PUCIOASA

COLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CANTACUZINO” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PROF. PAUL BĂNICĂ” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”TUDOR VLADIMIRESCU” TÂRGOVIȘTE

ŞCOALA GIMNAZIALĂ “SMARANDA GHEORGHIU” TÂRGOVIȘTE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PICTOR NICOLAE GRIGORESCU” TITU

COLEGIUL NAŢIONAL „ELENA CUZA” CRAIOVA

COLEGIUL NAŢIONAL „FRAŢII BUZEŞTI” CRAIOVA

LICEUL TEORETIC „HENRI COANDA” CRAIOVA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA FARAGO” CRAIOVA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI VITEAZUL” CRAIOVA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE MOISIL” GALAŢI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI VITEAZUL” / ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 20 GALAŢI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5 GALAŢI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 17 GALAŢI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 18 GALAŢI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 22 GALAŢI

LICEUL TEORETIC „ORBÁN BALÁZS” CRISTURU SECUIESC

LICEUL TEHNOLOGIC „PETŐFI SÁNDOR” DĂNEŞTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SIKLODI LŐRINC” DITRĂU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „FOGARASY MIHÁLY” GHEORGHENI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „JÓZSEF ATTILA” MIERCUREA-CIUC

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „LIVIU REBREANU” MIERCUREA-CIUC

LICEUL PEDAGOGIC „BENEDEK ELEK” ODORHEIU SECUIESC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRON CRISTEA” TOPLIŢA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ANDREI ȘAGUNA” DEVA

LICEUL TEHNOLOGIC „TRANSILVANIA” DEVA

COLEGIUL NAȚIONAL „IANCU DE HUNEDOARA” HUNEDOARA

LICEUL TEHNOLOGIC „MATEI CORVIN” / ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 6 HUNEDOARA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DOCTOR AUREL VLAD” ORĂȘTIE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION DESIDERIU SÎRBU” PETRILA

LICEUL DE ARTE „IONEL PERLEA” SLOBOZIA

LICEUL PEDAGOGIC „MATEI BASARAB” SLOBOZIA

LICEUL TEHNOLOGIC „ÎNĂLŢAREA DOMNULUI” SLOBOZIA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU ODOBESCU” URZICENI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION HELIADE RĂDULESCU” URZICENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TITU MAIORESCU”, IAŞI

LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC „NICOLAE IORGA”, PAŞCANI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE IORGA” BAIA MARE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DR. IOAN MIHALYI DE APȘA” SIGHETU MARMAŢIEI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE COȘBUC” SIGHETU MARMAŢIEI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 SIGHETU MARMAŢIEI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 10 SIGHETU MARMAȚIEI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICU ALBU” PIATRA-NEAMȚ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5 PIATRA-NEAMȚ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE MITRU” TAŞCA

LICEUL TEORETIC „IONIȚĂ ASAN” CARACAL

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE TITULESCU” CARACAL

LICEUL TEORETIC „NICOLAE TITULESCU” SLATINA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. VASILE LUCACIU” SATU MARE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” SATU MARE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MARE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” ZALĂU

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 MEDIAŞ

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IOAN CUZA” FĂLTICENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION IRIMESCU” FĂLTICENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU” FĂLTICENI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA ELISABETA” RĂDĂUŢI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VATRA DORNEI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIRCEA CEL BĂTRÂN” TURNU MĂGURELE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 TURNU MĂGURELE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ SĂCĂLAZ

LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI AUTO TIMIȘOARA

LICEUL TEHNOLOGIC ELECTROTIMIŞ / ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 20 TIMIȘOARA

LICEUL TEORETIC „BARTOK BELA” TIMIȘOARA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE BANEA” / ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 MĂCIN

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN GĂVENEA” TULCEA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA DOAMNA” TULCEA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION LUCA CARAGIALE” TULCEA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „EPISCOP IACOV ANTONOVICI”, BÂRLAD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MANOLACHE COSTACHE EPUREANU”, BÂRLAD

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU”, HUŞI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRA NECHITA”, VASLUI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN MOTAŞ”,  VASLUI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN PARFENE”, VASLUI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ SAT BODEŞTI, COMUNA BĂRBĂTEŞTI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE BĂLCESCU”, DRĂGĂŞANI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „TUDOR VLADIMIRESCU”, DRĂGĂŞANI

LICEUL SANITAR „ANTIM IVIREANU”, RÂMNICU VÂLCEA

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 13, RÂMNICU VÂLCEA

COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC „SPIRU HARET” FOCŞANI

LICEUL DE ARTĂ „GHEORGHE TATTARESCU” FOCŞANI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU VLAHUŢĂ” FOCŞANI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „OANA DIANA RENEA” FOCȘANI

Școli cu clase de învățământ gimnazial Step by Step

(inclusiv structuri în subordinea altor unități școlare)

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „STEP BY STEP”, Sector 4

ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ARON COTRUŞ” ARAD

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VÁRADI JÓZSEF” SFÂNTU GHEORGHE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DOCTOR AUREL VLAD” ORĂȘTIE