În 2018, la nivel preșcolar, Alternativa Step by Step este aplicată în 38 de județe și municipiul București, cuprinzând 600 de grupe din 178 de grădinițe. În învățământul primar și gimnazial, Alternativa Step by Step este aplicată în  613 clase din 154 de școli din 35 de județe și municipiul București.  


Municipiul BUCUREȘTI

GRĂDINIŢA „BAMBI”, BUCURESTI

GRĂDINIŢA „ZÂNA FLORILOR”, BUCURESTI

GRĂDINIŢA NR. 209, BUCURESTI

GRĂDINIŢA NR. 252, BUCURESTI

GRĂDINIŢA NR. 274, BUCURESTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IONEL TEODOREANU”, BUCURESTI

SCOALA GIMNAZIALA „STEP BY STEP”, BUCURESTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ORIZONT”, BUCURESTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA MARIA”, BUCURESTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 189, BUCURESTI

ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5, BUCURESTI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 55, BUCURESTI

Județul ALBA

COLEGIUL TEHNIC „APULUM” ALBA IULIA
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.5 CUGIR

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT STEP BY STEP NR. 12 ALBA IULIA
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA
LICEUL TEHNOLOGIC „ALEXANDRU DOMSA” ALBA IULIA
SCOALA GIMNAZIALA „SILVIU CARPINISIANU” SEBES
SCOALA GIMNAZIALA „SINGIDAVA” CUGIR
SCOALA GIMNAZIALA „TOMA COCISIU” BLAJ
SCOALA GIMNAZIALA „VASILE GOLDIS” ALBA IULIA

Județul ARAD

SCOALA GIMNAZIALA NR.3 CUGIR
GRĂDINIŢA PP „ELEFĂNŢELUL ALFA” ARAD
GRĂDINIŢA PP NR.14 ARAD
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ARON COTRUŞ” ARAD
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „CAIUS IACOB” ARAD
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „IOSIF MOLDOVAN” ARAD

Județul ARGEȘ

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ARIPI DESCHISE” PITEȘTI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ARMONIA” PITEȘTI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CASTELUL FERMECAT” PITEȘTI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CĂSUȚA POVEȘTILOR” PITEȘTI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „DUMBRAVA MINUNATĂ” PITEȘTI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLȚ” PITEȘTI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „LUMEA COPIILOR” TOPOLOVENI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „LUMINIȘUL PĂDURII” PITEȘTI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „PRIMII PAȘI” PITEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I.L. CARAGIALE” PITEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NANU MUSCEL” CÂMPULUNG
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „THEODOR AMAN” CÂMPULUNG
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 PITEȘTI

Județul BACĂU

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 12 BACĂU
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU CEL BUN” BACĂU
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE CĂLINESCU” ONEŞTI

Județul BIHOR

COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” ORADEA
COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU ROMAN” ALEȘD
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 25 ORADEA
LICEUL GRECO-CATOLIC „IULIU MANIU” ORADEA
LICEUL ORTODOX „EPISCOP ROMAN CIOROGARIU” ORADEA
LICEUL TEORETIC „HORVATH JANOS” MARGHITA
LICEUL TEORETIC „NICOLAE JIGA” TINCA
LICEUL TEORETIC „PETOFI SANDOR” SĂCUENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE POPOVICIU” BEIUȘ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SZACSVAY IMRE” ORADEA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ZELK ZOLTAN” VALEA LUI MIHAI

Județul BISTRIȚA-NĂSĂUD

COLEGIUL NAȚIONAL „ANDREI MUREȘANU” BISTRIȚA
COLEGIUL NAȚIONAL „LIVIU REBREANU” BISTRIȚA
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.12 BISTRIȚA
LICEUL CREȘTIN „LOGOS” BISTRIȚA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” BISTRIȚA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” BISTRIȚA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE” BISTRIȚA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 BISTRIȚA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 BISTRIȚA

Județul BOTOȘANI

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 19 BOTOSANI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 22 BOTOSANI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 23 BOTOSANI
LICEUL PEDAGOGIC „NICOLAE IORGA” BOTOSANI
LICEUL TEHNOLOGIC „STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA
SCOALA GIMNAZIALA „ALEXANDRU IOAN CUZA” DOROHOI
SCOALA GIMNAZIALA „GRIGORE ANTIPA” BOTOSANI
SCOALA GIMNAZIALA „MIHAIL KOGALNICEANU” DOROHOI
SCOALA GIMNAZIALA NR 12 BOTOSANI
SCOALA GIMNAZIALA NR. 7 BOTOSANI

Județul BRĂILA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.11 Braila
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.30 Braila
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.33 Braila
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.37 Braila
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.39 Braila
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.44 Braila
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.7 Braila

Județul BUZĂU

COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC „SPIRU HARET” MUNICIPIUL BUZĂU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „CEI SAPTE PITICI” MUNICIPIUL BUZĂU
LICEUL TEORETIC „NICOLAE IORGA” ORAŞ NEHOIU
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE EMIL PALADE” MUNICIPIUL BUZĂU
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „SFÂNTUL APOSTOL ANDREI ” MUNICIPIUL BUZĂU
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE CRISTOFOREANU” MUNICIPIUL RÎMNICU SĂRAT
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 11 MUNICIPIUL BUZĂU

Județul CĂLĂRAȘI

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „STEP BY STEP” CALARASI

Județul CARAȘ-SEVERIN

COLEGIUL NAŢIONAL „MIRCEA ELIADE“ REŞIŢA
COLEGIUL NAŢIONAL „TRAIAN LALESCU“ REŞIŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „DUMBRAVA MINUNATĂ“ REŞIŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOAREA SOARELUI“ REŞIŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „PALATUL FERMECAT“ REŞIŢA
LICEUL TEHNOLOGIC „CLISURA DUNĂRII” MOLDOVA NOUĂ

Județul CLUJ

LICEUL TEORETIC „BATHORY ISTVAN” CLUJ-NAPOCA
LICEUL TEORETIC „EUGEN PORA” CLUJ-NAPOCA
LICEUL TEORETIC „KEMÉNY ZSIGMOND” GHERLA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 DEJ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 GHERLA

Județul CONSTANȚA

COLEGIUL NAŢIONAL PEDAGOGIC ’CONSTANTIN BRĂTESCU’ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL DE APLICAŢIE CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM NORMAL GÂRLICIU
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ’AMICII’ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ’LUMEA COPIILOR’ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ’MUGUREL’ CONSTANŢA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ’TIC-PITIC’ HÂRŞOVA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ ’LUCIAN GRIGORESCU’ MEDGIDIA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 12 ’B.P.HAŞDEU’ CONSTANŢA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 22 ’I.C.BRĂTIANU’ CONSTANŢA

Județul COVASNA

COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI VITEAZUL” SFÂNTU GHEORGHE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CSIPIKE” SFÂNTU GHEORGHE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CSIPKERÓZSIKA” TÂRGU SECUIESC

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „HÓFEHÉRKE” SFÂNTU GHEORGHE

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MANÓCSKA” TÂRGU SECUIESC

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „PRICHINDEL” ÎNTORSURA BUZĂULUI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 1 COVASNA

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 3 TÂRGU SECUIESC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU” ÎNTORSURA BUZĂULUI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MOLNÁR JÓZSIÁS” TÂRGU SECUIESC

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VÁRADI JÓZSEF” SFÂNTU GHEORGHE

Județul DÂMBOVIȚA

COLEGIUL NAȚIONAL ”CONSTANTIN CANTACUZINO” TÂRGOVIȘTE
GRĂDINIȚA ”PRICHINDEL” PUCIOASA
GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL NR.7 TÂRGOVIȘTE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”ALEXANDRINA SIMIONESCU GHICA” TÂRGOVIȘTE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”DUMBRAVA MINUNATĂ” FIENI
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT ”INOCENŢA” GĂEȘTI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”RAZA DE SOARE” TÂRGOVIȘTE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 TÂRGOVIȘTE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 TÂRGOVIȘTE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.14 TÂRGOVIȘTE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.15 TÂRGOVIȘTE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.16 TÂRGOVIȘTE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 TÂRGOVIȘTE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 TÂRGOVIȘTE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DIACONU CORESI” FIENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” PUCIOASA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MIHAI VITEAZUL” TÂRGOVIȘTE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PICTOR NICOLAE GRIGORESCU” TITU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”PROF. PAUL BĂNICĂ” TÂRGOVIȘTE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”RADU CEL MARE” GĂEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”TUDOR VLADIMIRESCU” TÂRGOVIȘTE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 ”ELENA DONICI CANTACUZINO” PUCIOASA

Județul DOLJ

COLEGIUL NATIONAL „ELENA CUZA” CRAIOVA
COLEGIUL NATIONAL „FRATII BUZESTI” CRAIOVA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „CURCUBEUL COPILARIEI” CRAIOVA
LICEUL TEORETIC „HENRI COANDA” CRAIOVA
SCOALA GIMNAZIALA „ELENA FARAGO” CRAIOVA
SCOALA GIMNAZIALA „MIHAI VITEAZUL” CRAIOVA

Județul GALAȚI

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „STEP BY STEP”, LOCALITATEA GALATI
SCOALA GIMNAZIALA NR.17, LOCALITATEA GALATI
SCOALA GIMNAZIALA NR.18, LOCALITATEA GALATI
SCOALA GIMNAZIALA NR.20, LOCALITATEA GALATI
SCOALA GIMNAZIALA NR.22, LOCALITATEA GALATI
SCOALA GIMNAZIALA NR.5, LOCALITATEA GALATI

Județul GORJ

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1 MOTRU
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 TIRGU-JIU

Județul HARGHITA

GRĂDINIŢA „ARANYALMA” MIERCUREA CIUC
GRĂDINIŢA „CIMBORA” MIERCUREA CIUC
GRĂDINIȚA „CSILLAGSZEM” GHEORGHENI
GRĂDINIȚA „CSILLAGVÁR” ODORHEIU SECUIESC
GRĂDINIȚA „ESZTERLÁNC” ODORHEIU SECUIESC
GRĂDINIȚA „KIPI-KOPI” ODORHEIU SECUIESC
GRĂDINIŢA „KIS HERCEG” MIERCUREA CIUC
GRĂDINIȚA „MESEVÁR” CRISTURU SECUIESC
GRĂDINIŢA „MICIMACKÓ” MIERCUREA CIUC
GRĂDINIŢA „NAPOCSKA” MIERCUREA CIUC
LICEUL PEDAGOGIC „BENEDEK ELEK” ODORHEIU SECUIESC
LICEUL TEHNOLOGIC „PETŐFI SÁNDOR” DĂNEŞTI
LICEUL TEORETIC „ORBÁN BALÁZS” CRISTURU SECUIESC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „FOGARASY MIHÁLY” GHEORGHENI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEO BOGZA” BĂLAN
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „JÓZSEF ATTILA” MIERCUREA CIUC
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „LIVIU REBREANU” MIERCUREA CIUC
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRON CRISTEA” TOPLIŢA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SIKLODI LŐRINC” DITRĂU

Județul HUNEDOARA

COLEGIUL NAȚIONAL „IANCU DE HUNEDOARA” HUNEDOARA
COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC „REGINA MARIA” DEVA
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT + NORMAL NR 1 PETROŞANI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 PETROȘANI
LICEUL TEHNOLOGIC „TRANSILVANIA” DEVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ANDREI ȘAGUNA” DEVA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DOCTOR AUREL VLAD” ORĂȘTIE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION DESIDERIU SÎRBU” PETRILA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SIGISMUND TODUȚĂ” SIMERIA
SCOALA GIMNAZIALA NR. 6 HUNEDOARA

Județul IALOMIȚA

GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „JUNIOR” SLOBOZIA
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT „RAZĂ DE SOARE” URZICENI
GRĂDINIŢA CU PROGRAM PRELUNGIT PITICOT SLOBOZIA
LICEUL DE ARTE „IONEL PERLEA” SLOBOZIA
LICEUL PEDAGOGIC „MATEI BASARAB” SLOBOZIA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU ODOBESCU” URZICENI
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION HELIADE RĂDULESCU” URZICENI

Județul IAȘI

LICEUL TEHNOLOGIC ECONOMIC „NICOLAE IORGA”, PAŞCANI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TITU MAIORESCU”, IAŞI

Județul MARAMUREȘ

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „FLOARE DE COLT” BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „ION CREANGA” BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MIHAI EMINESCU” BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „OTILIA CAZIMIR” BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 27 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 7 SIGHETU MARMATIEI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 9 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.34 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT STEP BY STEP BAIA MARE
LICEUL PEDAGOGIC „REGELE FERDINAND” SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA „GEORGE COSBUC” SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA „NICOLAE IORGA” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA NR. 10 SIGHETU MARMATIEI

Județul MEHEDINȚI

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.19 DROBETA TURNU SEVERIN
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 DROBETA TURNU SEVERIN

Județul NEAMȚ

COLEGIUL TEHNOLOGIC „SPIRU HARET”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICU ALBU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 5, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMȚ

Județul OLT

LICEUL TEORETIC „IONIȚĂ ASAN” CARACAL
LICEUL TEORETIC „NICOLAE TITULESCU” SLATINA
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE TITULESCU” CARACAL

Județul PRAHOVA

GRĂDINIȚA STEP BY STEP CU PROGRAM PRELUNGIT ȘI PROGRAM NORMAL „LICURICI”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
GRĂDINIȚA STEP BY STEP CU PROGRAM PRELUNGIT ȘI PROGRAM NORMAL „RAZA DE SOARE”, MUNICIPIUL PLOIEȘTI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SANATORIALĂ VOILA, MUNICIPIUL CÂMPINA

Județul SĂLAJ

LICEUL REFORMAT „WESSELENYI” ZALĂU
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IULIU MANIU” ZALĂU

Județul SATU MARE 

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „DRAGA MEA” SATU MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CASTELUL FERMECAT” SATU MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 11 SATU MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 CAREI
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 5 SATU MARE
GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 6 SATU MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DR. VASILE LUCACIU” SATU MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCIAN BLAGA” SATU MARE
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „OCTAVIAN GOGA” SATU MARE

Județul SIBIU

SCOALA GIMNAZIALA NR 4 MEDIAS

Județul SUCEAVA

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT „MICUL PRINT” RADAUTI
SCOALA GIMNAZIALA „ION IRIMESCU” FALTICENI
SCOALA GIMNAZIALA „MIHAIL SADOVEANU” FALTICENI
SCOALA GIMNAZIALA „REGINA ELISABETA” RADAUTI
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 GURA HUMORULUI
SCOALA GIMNAZIALA NR. 2 VATRA DORNEI

Județul TELEORMAN

ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 TURNU MĂGURELE

Județul TIMIȘ

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT COM.SACALAZ
LICEUL TEHNOLOGIC TRANSPORTURI AUTO TIMISOARA
LICEUL TEORETIC „BARTOK BELA” TIMISOARA
SCOALA GIMNAZIALA NR.19 „AVRAM IANCU” TIMISOARA
SCOALA GIMNAZIALA NR.20 TIMISOARA
SCOALA GIMNAZIALA SACALAZ

Județul TULCEA

GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 TULCEA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN GĂVENEA” TULCEA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ELENA DOAMNA” TULCEA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE BANEA” MĂCIN
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ION LUCA CARAGIALE” TULCEA
ŞCOALA GIMNAZIALĂ CRIŞAN
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 MĂCIN
ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSTROV
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SARIGHIOL DE DEAL
ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA NUCARILOR
ȘCOALA PROFESIONALĂ „DANUBIUS” TULCEA

Județul VÂLCEA 

GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NICOLAE BALCESCU, MUN. DRAGASANI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT OSTROVENI 3, MUN. RM. VALCEA
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT TRAIAN, MUN. RM. VALCEA
LICEUL SANITAR „ANTIM IVIREANU”, MUN. RM. VALCEA
SCOALA GIMNAZIALA NICOLAE BALCESCU, MUN. DRAGASANI
SCOALA GIMNAZIALA NR. 13, MUN. RM. VALCEA
SCOALA GIMNAZIALA TUDOR VLADIMIRESCU, MUN. DRAGASANI DRAGASANI

Județul VASLUI

ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRA NECHITA”, MUN. VASLUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN PARFENE”, MUN. VASLUI
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „EPISCOP IACOV ANTONOVICI”, MUN. BÂRLAD
ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MANOLACHE COSTACHE EPUREANU”, MUN. BÂRLAD
ŞCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU”, MUN. HUŞI

Județul VRANCEA

COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC „SPIRU HARET” FOCSANI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.17 FOCSANI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.23 FOCSANI
SCOALA GIMNAZIALA „ANGHEL SALIGNY” FOCSANI
SCOALA GIMNAZIALA NR.3 FOCSANI